Rozhovor | Šimon o první sezoně v Albrechticích, silné partě i nepříjemném zranění
Do FK ISMM Město Albrechtice přišel před sezonou ze Slavie Opava a velmi rychle se zařadil mezi nejvytěžovanější hráče týmu. Šimon během ročníku odehrál téměř všechny možné minuty, stal se důležitou součástí sestavy a svými výkony si získal respekt trenérů i fanoušků. V rozhovoru jsme se bavili o jeho příchodu do Albrechtic, atmosféře v kabině, nepříjemném zranění z utkání v Kravařích i o možné budoucnosti v našem klubu.
Šimone, do FK ISMM Město Albrechtice jsi přišel před sezonou ze Slavie Opava. Jak zpětně hodnotíš své rozhodnutí a jak ses v novém prostředí zabydlel?
„Zpětně rozhodnutí jít do Alcek beru určitě pozitivně, už tehdy jsem byl rád za zájem a vážil jsem si příležitosti, která mi byla nabídnuta. Místo pro mě nebylo tak úplně neznámé, jelikož sem jezdím od svého dětství na chatu, což dost pomohlo celkovému zabydlení se v týmu a necítil jsem se tolik v neznámém prostředí.“
Během sezony ses stal jedním ze stavebních kamenů sestavy a do utkání s Kravařemi jsi odehrál 2232 minut, tedy téměř 99 % herního času. Čím si vysvětluješ tak velkou důvěru trenérů?
„Celkově si vážím své herní vytíženosti, jsem rád za každou minutu, co můžu být na hřišti. Důvěru trenérů si vysvětluju tím, že jsem dobře naskočil do začátku sezony a taky tím, že nemám problém odehrát zápas na více postech.“
V utkání v Kravařích přišlo bohužel zranění a zápas jsi musel sledovat ze sanitky. Jak vážně zranění vypadá a co ti v tu chvíli běželo hlavou
„Na začátku zápasu po srážce hlavami s protihráčem pro mě utkání bohužel skončilo. Svezl jsem se sanitkou do nemocnice, kde mi zašili 6cm ránu. Mrzelo mě, že jsem dohrál tak brzo a přál jsem si, ať to kluci zvládnou dohrát alespoň se ziskem bodu.
Jak bys popsal kabinu FK ISMM Město Albrechtice? Překvapilo tě něco po příchodu do týmu?
„Kabina mi v Alckách sedla, přijde mi vyvážená a zároveň různorodá. Vážím si toho, jak mě přijali mezi sebe.“
S kým si v mužstvu nejvíce rozumíš mimo hřiště a kdo ti po příchodu do týmu nejvíce pomohl?
„Nejvíc jsem se ze začátku bavil s klukama, se kterými jsme dojížděli z Opavy. Zejména pak s Alexem Klepáčkem začínám mít dost zážitků i mimo fotbal.“ (smích)

Hodně se mluví o tom, že v FK ISMM Město Albrechtice funguje silná parta. Cítíš, že právě týmová soudržnost je jedním z hlavních důvodů letošní sezony?
„Tak určitě. Musím říct, že máme skvělou partu, je za mě fajn, že v kabině nikdy není ticho a vládne veselá nálada. Dokážeme se taky na hřišti podpořit a myslím, že jsme se i dobře sehráli.“
Jak vnímáš fanoušky FK ISMM Město Albrechtice? Je pro hráče znát, když vás doma i venku podporují v takovém počtu?
„Musím říct, že fanoušci mě upřímně velmi příjemně překvapili, na něco takového jsem doposud nebyl zvyklý. Žene nás to vpřed, když nás naši fanoušci v zápase podporují a tímhle bych jim za to chtěl poděkovat.“
Co pro tebe osobně znamená pravidelně nastupovat před domácím publikem a reprezentovat právě FK ISMM Město Albrechtice?
„Je to pro mě určitě čest a vážím si toho, že můžu reprezentovat klub i město, věřím, že budoucnost spojím dále s tímto žlutočerným klubem.“
Na závěr otázka, která bude určitě zajímat fanoušky – umíš si představit, že budeš v našem klubu pokračovat i v další sezoně?
„Určitě si to umím představit a byl bych rád, kdybych tady v Alckách pokračoval další sezonu. Co vím, tak momentálně je to ve fázi řešení s mým bývalým klubem.“
Mládež FK Město Albrechtice byla o víkendu vidět. U9 ovládla turnaj ve Vrbně, dařilo se i ostatním kategoriím
Uplynulý víkend patřil mládežnickým kategoriím FK Město Albrechtice. Na turnajích ve Štáblovicích, Vrbně pod Pradědem a Slavkově...
Tečka za sezonou vítězně. Žlutočerní zdolali Frenštát 3:1, po zápase poděkovaly fanouškům.
Poslední utkání jarní části sezony zvládli fotbalisté FK Město Albrechtice na výbornou. Před velmi slušnou diváckou kulisou porazili SK...
Silná závěrečná dvacetiminutovka rozhodla. Staré Město odjíždí bez bodu
V předposledním domácím utkání sezony jsme na svém hřišti přivítali kvalitního soupeře z FK H&P Staré Město. Diváci sledovali...